Menü Kapat

SAFA Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi olarak 2013 yılında faaliyetlerimize başladık.  Şirketimizin bünyesinde bulunan uzman personellerimizle iş yerlerinde sıfır iş kazası hedefiyle çalışmak olacaktır. Şirketimizin profesyonel ekibi sizlere yapacağı ziyaret ve denetimlerde iş yeri menfaatine olan eksiklerin giderilmesi çalışmalarında rehber ve danışman olarak sizlerin yanında olacaktır. Çalışanların bilinçlendirilmesi ve iş güvenliği kültürünün tüm iş yerlerine yayılması konusunda çalışmalarını sürdürecek. İş sağlığı ve profesyonellerimizle fark ve farkındalık yaratacağımız konusunda hiç şüphemiz yok.

SAFA Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununa bağlı 29.12.2012 tarih ve 28512 sayılı İş Sağlığı Ve Güvenliği Hizmetleri Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde hizmet veren, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı onayı ile yetkilendirilmiş bir OSGB (Ortak Sağlık Güvenlik Birimi) kuruluşudur.

SAFA Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi olarak; profesyonel A , B ve C sınıfı iş güvenliği uzmanları, tecrübeli iş yeri hekimleri ve sağlık personelleriyle güçlü, dinamik ve fark yaratan kadromuzla 29.12.2012 tarihli 28512 sayılı İş Güvenliği Uzmanlarının Görev, Yetki, Sorumluluk Ve Eğitimleri Hakkında Yönetmelik Ve 20.07.2013 tarih ve 28713 sayılı İşyeri Hekimi Ve Diğer Sağlık Personelinin Görev, Yetki, Sorumluluk Ve Eğitimleri Hakkında Yönetmelik ’e uygun olarak hizmet vermekteyiz.

Çalışanlara yönelik yapılan sağlık taramalarını günün şartlarına uygun sağlıklı, ekonomik ve iş gücü kaybını da önleyecek şekilde planlayarak sunmaktayız.

Yasal zorunluluk taşıyan hizmetleri verirken asıl amacımız çalışanların iş kazasına uğramasını engellemek, güvenli bir çalışma ortamını hazırlamak için gereken önlemleri almak çalışanların risklerini ortadan kaldırarak uygun ortamlarda çalışma olanakları sağlamak ruhsal ve bedensel sağlıkları yönünden bir olumsuzlukla karşılaşmadan çalışmalarına zemin hazırlamaktır.